استراتژی‌های سرمایه‌‌گذاری

توضیحات

قراردادهای اختیارمعامله از آذرماه 1395 بر روی دارایی پایه سکه طلا در بورس کالای ایران و دارایی پایه سهام در شرکت بورس اوراق بهادار تهران راه‌اندازی شد. این اوراق اختیارمعامله خرید و فروش از نوع اروپایی بوده که با انواع تسویه صرفا نقدی، صرفا فیزیکی و اول نقدی بعدا فیزیکی در بازار مورد معامله قرار می‌گیرد.

مرکز مالی ایران از ابتدای سال 1395 در راستای توسعه دانش بازار سرمایه در حوزه مشتقات اقدام به برگزاری دوره و نشست‌های مرتبط کرده است. پس از تجربه در برگزاری این دوره‌ها و نشست‌ها و باتوجه به بازخوردهای فراگیران، فعالان بازار و اساتید و دانشجویان رشته‌های مرتبط بر آن شدیم تا جزوات آموزشی بورس مشتقات شیکاگو (CBOE) را به بیانی ساده برگردان کنیم. ویژگی جالب‌توجه این جزوات بیان ساده و گویا و استفاده از مثال‌های مختلف برای درک مناسب موضوع مورد بحث است که می‌تواند طیف متنوعی از خوانندگان را پوشش دهد. هریک از این جزوات یک مبحث یا درس مهم در حوزه قراردادهای اختیارمعامله را مورد بررسی قرار داده است. باتوجه به اولویت‌های آموزشی بازار فعلی اختیارمعامله در ایران، تصمیم بر آن شد تا از مباحث مقدماتی به صورت ارائه جزوه عبور کرده و از مباحث کمی دشوارتر آغاز کنیم تا محتوای کاربردی‌تری در دست خوانندگان قرار گیرد. لازم به ذکر است مباحث مقدماتی مشتقات در کانال مرکز مالی ایران و با هشتگ مشتقات در حال آموزش است. خوانندگان محترم می‌توانند با عضویت در کانال مرکز مالی ایران به آدرس @ifcenter از این مطالب استفاده کنند.

جزوه حاضر شرحی است بر استراتژی‌های سرمایه‌گذاری قراردادهای اختیارمعامله. کاربردهای مبتنی بر سرمایه‌گذاری قراردادهای اختیارمعامله با سفته‌بازی تفاوت دارند. سرمایه‌گذاران در این وضعیت به دنبال منافع مالکیت سهام هستند و استراتژی‌های اختیار معامله مبتنی بر سرمایه‌گذاری، درصدد افزایش عایدی یا کاهش ریسک سرمایه‌گذاری‌ در سهام هستند. با دریافت بروشور این جزوه می‌توانید استراتژی‌های مختلف سرمایه‌گذاری مورد بحث در آن را مشاهده کنید.

خوانندگان محترم با پیگیری سایت مرکز مالی ایران یا کانال مرکز مالی ایران می‌توانند در جریان دریافت جزوات آتی قرار گیرند.
Real Time Web Analytics