بسته جامع حضوری نقشه راه بورس (Bourse map)

توضیحات

این دوره جامع از تاریخ 11 اردیبهشت شروع می شود و تا 30 تیرماه با دوره تحلیل تکنیکال پیشرفته به اتمام می رسد و در پایان این دوره جامع شما می توانید به یک تحلیلگر همه جانبه در حوزه تحلیل بنیادی و تکنیکال تبدیل شوید. در دوره آشنایی با بورس شما می توانید با کلیات این بازار و مقایسه ریسک و بازده آن با سایر بازارهای موازی همچون مسکن،ارز،طلا و... و همچنین با سایت های رایج در این حوزه که جهت کسب اطلاعات اولیه از معاملات روزانه و گزارش های شرکت ها آشنا شوید. سپس در دوره تابلوخوانی با شیوه های  معرفی بازار بورس ، فرابورس ، بورس کالا و انرژی و ویژگی های هر کدام،  معرفی انواع شاخص ها و کاربرد آن ها، معرفی صنایع بورسی و ویژگی های آن ها، آشنایی با ارزش معاملات و ارزش بازار و شناسایی ورود و خروج نقدینگی به بازار،بررسی معاملات بلوکی و عمده و تاثیر آن بر بازار، نحوه شناسایی سهامداران عمده و تغییرات آن، خرید و فروش حقیقی و حقوقی و شناسایی قدرت آن ها،تکنیک شناسایی قدرت خریدار و فروشنده، بررسی سابقه معاملات سهم و فاکتورهای نقدشوندگی سهم،معرفی تکنیک هایی برای شناسایی سهام مستعد نوسانگیری،معرفی تکنیک هایی برای شناسایی سهام پرپتانسیل برای رشد بالا،آموزش ساخت فیلتردر سایت tsetmc بر اساس تکنیک های تابلوخوانی آشنا خواهید شد. پس از گذراندن این دو دوره وارد حوزه یادگیری دو تحلیل اصلی خواهید شد: تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال

شما می توانید با پیش بردن همزمان این دو مهارت اصلی بورسی به یک تحلیلگر همه جانبه (بی نیاز از نظرات خوب یا بد دیگران) مبدل شوید.

در دوره تحلیل بنیادی شما با موضوعاتی همچون اصول و الزامات تحلیل گری،آشنایی با صورت‌های مالی اساسی (ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع و صورت جریان وجوه نقد)،آشنایی با کارکردهای صورت‌های مالی و اقلام آن،آموزش EXCEL مقدماتی و کاربرد آن در تحلیل صورت‌های مالی،آموزش استفاده از سامانه‌های رسمی بورس (Tsetmc.com و Codal.ir)و آشنایی با انواع اطلاعات منتشره در آن‌ها،آَشنایی با نسبت‌های مالی (سودآوري، نقدينگي، ساختار سرمایه و...)،معرفی روش تقریبی و سریع کشف احتمال تعدیل مثبت (منفی) شرکت‌ها،کارگاه عملی تخمین سود شرکت‌های تولیدی (EPS)،بودجه‌ریزی برنامه‌ای و ارزش زمانی پول،معرفی انواع P/E و کاربرد آن در ارزش‌گذاری سهام،کارگاه عملی محاسبه NAV شرکت‌های سرمایه‌گذاری،استفاده از متغیرهای کلان اقتصادی مانند نرخ بهره، تورم، قیمت نفت، نرخ ارز، کالاهای پایه و... در تحلیل سهام و روش‌های کلاسیک برای کشف سهام بنیادی مانند کانسلیم، روش Z- Altman، معیار پیوتروسکی و... و معایب و مزایای آن‌ها آشنا خواهید شد.

در دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی با موضوعاتی همچون آشنایی با ساختار نمودار یا چارت،آشنایی با تئوری داو،انواع نمودارها در تحلیل تکنیکال،انواع کانال ها و نحوه معامله با آنها،انواع روندهای قیمتی و مفاهیم آن،چارت پترن ها یا الگوهای قیمتی،نرم افزارهای تکنیکال به همراه معرفی نرم افزار متاتریدر 5،آموزش جامع فیبوناچی و نحوه استفاده در تحلیل های نموداری آشنا می شوید.

و در نهایت در دوره تحلیل تکنیکال پیشرفته که حسن ختام این دوره جامع نیز می باشد با مفاهیم الگوهای کندل استیکی (شمع‌های ژاپنی)،تحلیل واگرایی ها و انواع آن،الگوهای هارمونیک در تحلیل تکنیکال (هارمونیک تریدینگ)،شاخص های تکنیکال (تکمیلی) و چنگال آندروز و نحوه استفاده از آن در نمودارها آشنا خواهید شد.

 

 

     

    

      

     

      

      

    

      

     

       

       

       

   

مخاطبین دوره

ü     فعالان بازار سرمایه

ü     علاقه‌مندان به تحلیلگری بازارهای مالی

ü     معامله گران نهادهای مالی

ü     تحلیلگران

ü     دانشجویان رشته های مالی و اقتصاد