info@ifc.ir   021-66724545
  پارسی   English   العربیه

دوره کاربردی اوراق بدهی ویژه حسابداران و حسابرسان برگزار می‌شود

دوشنبه 2 مهر 1397 - 10:58 ق.ظ

روابط عمومی مرکز مالی ایران، با اعلام آغاز ثبت‌نام دوره‌های آموزشی، فهرست دوره‌های ویژه حسابداران را ارائه کرد. آشنایی با راهبری شرکتی، دوره کاربردی اوراق بدهی ویژه حسابداران و حسابرسان، آشنایی با ارکان و سایر نهادهای موجود در بازار سرمایه، روشهای تامین مالی در بازار سرمایه و دوره‌های حسابداری و حسابرسی شرکت‌های کارگزاری از جمله این دوره‌هاست که در فصل پاییز برگزار خواهند شد.
ناصر امیدواری، مدیرعامل مرکز مالی ایران در این راستا گفت: انجامپروژه های مطالعاتی، پژوهشی، مشاوره ای و اجرایی و انجام مطالعات تطبیقی با توجه به نیازهای حرفه‌ای از جمله مواردی بوده است که در انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با جامعه حسابداران به همراه عناوین دوره‌های آموزشی مشترک مدنظر قرار داده‌ایم. به عنوان مثال تعریف دوره کاربردی اوراق بدهی برای حسابداران و حسابرسان در جهت پرکردن این خلاء صورت گرفته است.
امیدواری، ضرورت برگزاری این دوره را گسترش بازار بدهی و عدم همخوانی مبالغ با صورت وضعیت عنوان کرد که به دنبال مطالبات شرکتها از دولت به صورت اوراق بهادار به جای وجه نقد پیش خواهد آمد. وی همچنین در ادامه با ذکر این نکته که به واسطه این موارد حسابرسان در فرآیند حسابرسی خود با شرکتهایی مواجه خواهند شد که یا از دولت اسناد خزانه اسلامی دریافت کرده‌اند یا طلب خود را در قالب سایر اوراق بهادار مانند اوراق مشارکت تسویه نمود‌ه‌اند؛ گفت: کلیه موارد فوق آشنایی حسابرسان شرکتها را با مبانی انتشار، تخصیص و ارزشگذاری این اوراق ضروری می‌سازد.
در این دوره ابتدا اوراق، معرفی شده، نحوه انتشار و معاملات آن توصیف می گردد و سپس در مرحله بعد نحوه ارزشیابی آنها در طول دوره و در تاریخ سررسید بیان می شود. همچنین نحوه کنترل و راستی آزمایی و آزمون محتوا برای مانده حساب اعلام شده اوراق در صورتهای مالی تشریح خواهد شد.
مخاطبان اصلی این دوه حسابداران وحسابرسان هستند که بعد از اتمام دوره علاوه بر آشنایی با بازار پول و سرمایه و بازار اوراق بدهی، با انواع صکوک نیز آشنا شده و توانایی ارزشیابی اوراق بهادار در طول دوره و در تاریخ سررسید به همراه انجام فرآیند آزمون محتوا برای مانده حساب اعلام شده اوراق در صورتهای مالی را پیدا خواهند کرد. این دوره به مدت شانزده ساعت و به صورت کاربردی برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است تمامی دوره‌های مشترک با جامعه حسابداران به همین صورت و براساس نیازسنجی بازار صورت گرفته وامید است این دوره‌ها سرآغازی باشد برای ارتقای دانش بازار سرمایه حرفه‌ حسابداری.
علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این دوره‌ها می توانند با مراجعه به سایت مرکز مالی ایران به نشانی www.ifc.ir با دیگر عناوین و سرفصل‌های آموزشی آشنا و برای شرکت در آنها نام‌نویسی کنند.


ارسال نظر