info@ifc.ir   021-66724545
  پارسی   English   العربیه

مرکز مالی ایران، سمینار آموزشی «چالش‌ها و الزامات به‌کارگیری سیستم‌های نوین کنترل داخلی یکپارچه» (COSO) را برگزار کرد

دوشنبه 22 آبان 1396 - 03:47 ب.ظ

روابط عمومی مرکز مالی ایران، هدف از برگزاری این سمینار را آشنایی بیشتر مدیران مالی و حسابداران سازمانها با کاهش ریسک‌ها و پاسخگویی به نهادهای ناظر نیازمند استقرار کنترلهای داخلی که یکی از پیش نیازهای موفقیت سازمان ها در زمینه کنترلهای داخلی مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار، دانست. بر این اساس مدیران ارشد، مدیران مالی و حسابداران پاسخگوی نقاط ضعف کنترل داخلی در نامه مدیریت حسابرسان مستقل و یافته های حسابرسان داخلی می باشند.
علاوه بر این از آنجایی‌که تاکنون در دانشگاهها و حرفه حسابداری در ایران به شکل تخصصی به موضوعات کنترلهای حسابداری و رویه های برتر حسابداری در سیستم های حسابداری پرداخته نشده است؛ مخاطبان دیگر این سمینار را دانشجویان مقاطع مختلف رشته حسابداری تشکیل می‌دادند.. سخنرانان این سمینار جمعی از اساتید مجرب جامعه حسابداران بودند که در پایان سمینار به پرسش‌های شرکت‌کنندگان نیز پاسخ دادند.
مرکز مالی ایران در راستای اهداف آموزشی خود و بهره‌مندی هرچه بیشتر فعالان بازارهای مالی، برگزاری سمینارهایی از این دست را از سال گذشته در دستور کار خود قرارداده است. لذا علاقه‌مندان به حضور در این سمینارهای آموزشی می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز مالی ایران به ادرس http://www.ifc.ir از آنها اطلاع پیدا کنند.


ارسال نظر