info@ifc.ir   021-62843000
برگزار شد

یازدهمین دوره آموزشی تحلیل بنیادی جامع


توضیحات


تمامی افراد موفقی که به صورت حرفه ای از بازارهای مالی کسب درآمد میکنند، از روش های بخصوصی برای تحلیل سهام استفاده می‌کنند. یکی از روش های پایه‌‌ای و حائز اهمیت جهت تعیین و تحلیل ارزش سهام شرکت های بورسی تحلیل بنیادی (فاندامنتال) است. تحلیل بنیادی را می‌توان به عنوان یک روش زمینه‌ای جهت استفاده از سایر متدهای تحلیلی از جمله تحلیل تکنیکال و روانشناسی معاملات، استفاده از فیلترها و ... نام برد.

تحلیل بنیادی در ابتدا به ما کمک می کند تا شرکت هایی که دارای فعالیت حقیقی و سودساز هستند و آینده‌ی درخشانی دارند را پیدا کنیم. برای مثال در تحلیل بنیادی ما به کشف ارزش ذاتی سهام شرکت ها می‌پردازیم و آن را با قیمت آن سهام در بازار مقایسه می‌کنیم.همواره سرمایه گذارانی موفق ترند که بتوانند عوامل موثر بر تغییر قیمت سهام را یافته و تحلیل کنند و از اختلاف بین ارزش و قیمت سهام کسب سود کنند.در دوره آموزشی تحلیل بنیادی می‌توانید با یادگیری تجزیه و تحلیل صورت های مالی و گزارشات شرکت های بورسی آشنا شوید و از این طریق ارزش واقعی سهام شرکتها را استخراج کنید.تحلیل بنیادی در ابتدا به ما کمک می کند تا شرکت هایی که دارای فعالیت حقیقی و سودساز هستند و آینده‌ی درخشانی دارند را پیدا کنیم. برای مثال در تحلیل بنیادی ما به کشف ارزش ذاتی سهام شرکت ها می‌پردازیم و آن را با قیمت آن سهام در بازار مقایسه می‌کنیم.همواره سرمایه گذارانی موفق ترند که بتوانند عوامل موثر بر تغییر قیمت سهام را یافته و تحلیل کنند و از اختلاف بین ارزش و قیمت سهام کسب سود کنند.در دوره آموزشی تحلیل بنیادی می‌توانید با یادگیری تجزیه و تحلیل صورت های مالی و گزارشات شرکت های بورسی آشنا شوید و از این طریق ارزش واقعی سهام شرکتها را استخراج کنید.

ارزشگذاری سهام شرکتهای بورسی و مطالعه و تحلیل اقتصاد کلان در این دوره می‌تواند شما را با عوامل مختلفی که می‌توانند روی قیمت سهام موثر باشند آشنا کند. این امر به شما کمک می‌کند تا شرکت هایی که در بازار با قیمتی کمتر یا بیشتر از ارزش واقعی شان معامله میشوند را شناسایی کنید و از آنها بسته به استراتژی معاملاتی خود کسب سود کنید.همچنین با مطالعه سابقه صنایع و شرکت ها، از طریق مطالعه صورت های مالی و گزارش های آنها و روش هایی که در این دوره به شما آموزش داده خواهد شد، می‌توانید سودی را که شرکت در آینده کسب میکند، پیش بینی کرده و از آن بی بهره نمانید.در این دوره جناب آقای مهدی سوری با بیانی شیوا و روان ابتدا ادبیات بحث و مقدمات تحلیل بنیادی و صورت های مالی و گزارش شرکت های بورسی را ارایه می‌کنند؛ همچنین تمام مباحث مورد نیاز یک تحلیل‌گر بنیادی را در این دوره پوشش خواهند داد.

مدرس :

آقای مهدی دلبری

طول دوره ساعت :

30 ساعت

روز های بر گزاری :

یک شنبه ها

23 خرداد ماه الی 17 مرداد ماه

ساعت بر گزاری :

۱۷ الی ۲۰

سرفصل‌ها

سرفصل دوره :

آشنایی با انواع تحلیل در بازار سرمایه 

آشنایی با صورت های مالی 

مقدمه تحلیل بنیادی 

آشنایی با سایت کدال و بورس ویو 

فرآیند تحلیل بنیادی 

تحلیل اقتصاد کلان 

تحلیل صنعت:نسبت های صنعت 

تحلیل شرکت 

تجزیه وتحلیل صورت های مالی:افقی،عمودی و نسبتها 

کیفیت گزارشگری مالی 

بررسی گزارشات ماهانه و فصلی 

شرکت های تولیدی 

شرکت های خدماتی

پیش بینی صورت های مالی:برآورد سود

محاسبه خالص ارزش دارایی ها VAV

مروری بر روش های ارزشگذاری 

روش های مبتنی برتنزیل جریان نقد 

روش های مبتنی بر نسبت های مالی 

روش های مبتنی بر دارایی 

مخاطبین

معامله گران و سرمایه گذاران حقیقی

دانشجویان رشته های مالی و اقتصاد

سبدگردانان و مدیران صندوق های سرمایه گذاری 

خبرنگاران و روزنامه نگاران حوزه رسانه های مالی 

تحلیلگران مالی و سرمایه گذاری 

متقاضیان تمدید گواهینامه های حرفه ای بازار سرمایه 

مدرسین

تصویر برای دسته بندی   مهدی دلبری
مهدی دلبری

دکتری DBA بازارسرمایه اسلامی

مشاور مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران

مشاور سابق سرمایه گذاری شرکت مدیریت سرمایه بیمه سلامت

مهدی دلبری

دکتری DBA بازارسرمایه اسلامی

مشاور مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران

مشاور سابق سرمایه گذاری شرکت مدیریت سرمایه بیمه سلامت

زمان

  • شروع: یکشنبه 23 خرداد 1400 - 05:00 ب.ظ
  • پایان: یکشنبه 7 شهریور 1400 - 08:00 ب.ظ