info@ifc.ir   021-62843000

دانش مالی رفتاری و مدیریت سرمایه


توضیحات

معرفی دوره :

ممکن است دفعات بسیاری برای ما پیش آمده باشد که احساسمان بر عقل غلبه کند و به دلیل شرایط احساسی دچار زیان های مهمی شده باشیم. این غلبه های احساسی از مفهومی به نام سوگیری ها ایجاد می‌شود که دانش مالی رفتاری در این زمینه به کمک ما خواهد آمد. موضوع مالی رفتاری (Behavioral Finance) از جمله مباحث میان رشته ای جدیدی است که ابعاد روانی ما را در قسمت مالی هدف قرار داده است و موجب آگاهی به مسائل شناختی می‌شود.

در این دوره آموزشی یکی از مباحثی که به آن خواهیم پرداخت خودشناسی و رفتارشناسی بازار است. این امر میتواند به ما کمک کند تا بتوانیم استراتژی معامله گری خود را بهینه سازی کنیم و رویه‌ای مشخص برای معاملات خود تعیین کنیم.

چه مواردی را در پایان دوره فراخواهیم گرفت:

در پایان این دوره ، تسلط کاملی بر احساسات خود خواهیم داشت و سوگیری ها را در رفتار خود خواهیم شناخت؛ به همین جهت رفتار های حساب شده شما برگ برنده تان در معاملات خواهد بود. تحلیل جوّ روانی بازار، بعد از کنترل احساسات، از شما یک برنده تمام عیار میسازد. همچنین با گذراندن این دوره‌ آموزشی، از طریق بهبود تصمیم‌گیری‌های خود در امور مالی و معاملاتی می‌توانید استراتژی خود را به بهترین نحو بهینه‌ سازی کنید.

مدرس: ثآرا سادات میران

سرکار خانم میران دارای کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی و MBA بازار سرمایه از دانشگاه خوارزمی می‌باشند. ایشان مدیر معاملات کارگزاری ‌های مختلفی در بازار سرمایه بوده و هم اکنون نیز در سمت مدیر توسعه بازارکارگزاری دانایان پارس مشغول به فعالیت هستند. سرکارخانم میران حائز سابقه‌ی تدریس حرفه‌ای معاملات بر خط، تحلیل تکنیکال، پرایس اکشن، مالی رفتاری و... در شرکت های مختلف بازار سرمایه می‌باشند.

تعداد جلسات :

4جلسه

طول دوره :

52دقیقه

سطح:

مقدماتي

پیش نیاز:

آشنایی با بورس

دوره های پیشنهادی پس از اتمام این دوره:

تکنیک های معامله گری و مدیریت سرمایه

سرفصل‌ها

سرفصل های دوره آشنایی با بورس:

نقش دانش مالی رفتاری و مدیریت سرمایه بر روند سرمایه گذاری

تاثیر سوگیری بر روند معاملات معامله گران

مباحث خاص در مالی رفتاری

مباحث کاربردی دانش مالی رفتاری در سرمایه گذاری

جلسات

مخاطبین

مخاطبین دوره:

تمام افرادی که قصد ورودی تخصصی و جدی به بازار سرمایه را دارند و می خواهند دچار سوگیری های رفتاری نشوند.

دانشجویان رشته های مرتبط

شاغلین در نهادهای مالی (کارگزاری ها، صندوق ها و ...)

علاقه مندان به مباحث مالی رفتاری

ضمیمه‌ها

مدرسین

تصویر برای دسته بندی ثآراسادات میران
ثآراسادات میران

كارشناسي ارشد مديريت MBA بورس از دانشگاه علوم اقتصادي (خوارزمي)

مدیر معاملات بر خط و روابط عمومي ، کارگزاری خوارزمی

ثآراسادات میران

كارشناسي ارشد مديريت MBA بورس از دانشگاه علوم اقتصادي (خوارزمي)

مدیر معاملات بر خط و روابط عمومي ، کارگزاری خوارزمی

زمان

  • شروع:
  • پایان:
Card image

مرکز مالی ایران برای اولین بار دوره هایی همراه با ارزیابی تشکیل داده است. در صورتی که شماره گزینه دوره به همراه ارزیابی را انتخاب نمایید، به جای دریافت مدرک حضور در دوره، در صورت قبولی در ارزشیابی، مدرک قبولی در دوره را دریافت خواهید کرد که در روزمه شما بسیار پرکاربرد است. شایان ذکر است که در صورتی که ارزشیابی شما با موفقیت صورت بپذیرد، با تشکیل رزومه در وبسایت جاب ویژن و تایید قبولی شما در دوره، در موقعیت های شغلی ای که شامل دوره گذرانده باشد، رزومه شما بالاتر از تمام کارجو ها قرار خواهد گرفت و به نوعی رزومه ای خاص محسوب می‌شود.

مشاغل مرتبط با شما