info@ifc.ir   021-62843000

ابزارهای مشتقه در بورس اوراق بهادار تهران


توضیحات

معرفی دوره :

در حال حاضر ابزارهای بسیاری در بازار سرمایه وجود دارد. یکی از سودآورترین بازار ها جهت سرمایه گذاری و یا پوشش ریسک، بازار مشتفات است. با یادگیری این ابزار ها، سطح معامله گری ما چندین پله ارتقا خواهد یافت. با این ابزار علاوه بر روند های صعودی بازار، در روند های نزولی هم می توانیم کسب سود نماییم. در این دوره آموزشی، نحوه فعالیت در بازار ابزارهای مشتقه بورس اوراق بهادار تهران به طور کامل تشریح و آموزش داده می‌شود. تشریح سازوکار بازار قراردادهای آتی (Futures) سبد سهام و قراردادهای اختیار معامله (Options) سهام و آشنایی کامل با نحوه انجام معاملات دوطرفه که هم بتوان از روند صعودی و هم از روند نزول دارایی ها کسب سود کرد، از جمله مهمترین موارد مطرح شده در این محتوای آموزشی است.

چه مواردی را در پایان دوره فراخواهیم گرفت:

با گذراندن دوره آموزشی ابزارهای مشتقه، دانش پذیران توانایی لازم را جهت فعالیت در این بازار کسب خواهند کرد. استفاده و کسب سود از قراردادهای آتی و اختیار معامله و معاملات دوطرفه نیز از دستاوردهای این دوره خواهد بود. بطورکلی مدیریت دارایی ها و کسب سود بصورت آربیتراژی بین بازارهای مختلف و همچنین کسب سود از انواع روندهای بازار را می‌توان از دستاوردهای دیگر این دوره آموزشی دانست.

مدرس: مرجان فتاحی

سرکارخانم مرجان فتاحی دارای مدرک تحصیلی دکترای تخصصی مهندسی مالی و MBA مالی می باشند. ایشان مسئول اسبق واحد تحلیل و تحلیل‌گر ارشد کارگزاری آگاه بوده و هم اکنون در سمت کارشناس ابزارهای مشتقه و ابزارهای نوین مالی در شرکت بورس اوراق بهادار تهران مشغول به فعالیت هستند. مرجان فتاحی از جمله مدرسین حرفه‌ای و باسابقه ابزارهای مشتقه در بازار سرمایه است.

تعداد جلسات :

7 جلسه

طول دوره :

152 دقیقه

سطح:

پيشرفته

پیش نیاز:

آشنایی با بورس

سرفصل‌ها

سرفصل های دوره دانش مالی رفتاری و مدیریت سرمایه :

آشنایی با قراردادهای اتی

آشنایی با قرار داد سهام

سازوکار معاملات قرارداد آتی

تسویه در قرارداد آتی و نکات تکمیلی

آشنایی با قرارداد اختیار معامله

سازوکار معاملات قرارداد اختیار معامله

جلسات

مخاطبین

مخاطبین دوره:

تمام افرادی که قصد ورودی تخصصی و جدی به بازار سرمایه را دارند

دانشجویان و دانش آموزان علاقه مند به بازار سرمایه و کسب سود از این بازار

پرسنل نهادهای پولی و مالی و شاغلین در زمینه های مختلف که قصد ورودی آگاهانه و تخصصی به بازارسرمایه و کسب سود از آن را دارند.

ضمیمه‌ها

مدرسین

تصویر برای دسته بندی مرجان فتاحي
مرجان فتاحي

دكتري مهندسي مالي از دانشگاه آزاد اسلامي 

کارشناس ابزارهای مشتقه و ابزارهاي نوین مالی، شرکت بورس اوراق بهادار تهران

مرجان فتاحي

دكتري مهندسي مالي از دانشگاه آزاد اسلامي 

کارشناس ابزارهای مشتقه و ابزارهاي نوین مالی، شرکت بورس اوراق بهادار تهران

زمان

  • شروع:
  • پایان:
Card image

مرکز مالی ایران برای اولین بار دوره هایی همراه با ارزیابی تشکیل داده است. در صورتی که شماره گزینه دوره به همراه ارزیابی را انتخاب نمایید، به جای دریافت مدرک حضور در دوره، در صورت قبولی در ارزشیابی، مدرک قبولی در دوره را دریافت خواهید کرد که در روزمه شما بسیار پرکاربرد است. شایان ذکر است که در صورتی که ارزشیابی شما با موفقیت صورت بپذیرد، با تشکیل رزومه در وبسایت جاب ویژن و تایید قبولی شما در دوره، در موقعیت های شغلی ای که شامل دوره گذرانده باشد، رزومه شما بالاتر از تمام کارجو ها قرار خواهد گرفت و به نوعی رزومه ای خاص محسوب می‌شود.

مشاغل مرتبط با شما