info@ifc.ir   021-62843000

آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری


توضیحات

معرفی دوره :

معامله گری در بازار سرمایه نیازمند داشتن وقت و دانش بسیار زیادی است. با اینحال می توان از جذابیت های این بازار به عنوان پربازده ترن بازار سرمایه گذاری کشور بهره برد که ابزار های مناسب آن صندوق های سرمایه گذاری و اوراق با درآمد ثابت هستند. این نوع از سرمایه گذاری کم ریسک و مطمئن در بازار مالی محسوب می‌شود. این دوره همچنین برای تمامی افرادی که قصد کنترل و مدیریت ریسک سرمایه خود در بازار های مالی را دارند بسیار کاربردی و کارآمد است.

از مولفه های موفقیت در این بازار دانش کافی و صرف زمان لازم است که با گذراندن این دوره به سکوی موفقیت نسبت به سایر سرمایه گذاران حرفه ای خواهیم رسید.

چه مواردی را در پایان دوره فراخواهیم گرفت:

این دوره به صورت توامان دارای دید علمی و کاربردی است . با گذراندن این دوره با ادبیات، اصول و تاریخچه صندوق های سرمایه گذاری و اوراق با درآمد ثابت به خوبی خواهیم شد و همچنین توانایی کنترل و مدیریت ریسک سبدهایی که در صندوق های سرمایه‌گذاری ایجاد شده است را به خوبی خواهیم داشت و در نهایت می‌توانیم به راحتی و با اطمینان خاطر، به بازار گواهی بدهی و گواهی سپرده وارد شویم و از مزایای سرمایه‌گذاری در این بازار استفاده کنید.

مدرس: ندا بشيري

سرکارخانم ندا بشیری کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی مدیریت مالی و دکترای تخصصی خود را در رشته‌ی مدیریت بازرگانی دریافت کرده است. ایشان هم اکنون در سمت معاون توسعه‌ی کسب و کار فرابورس ایران مشغول به فعالیت می باشند.

تعداد جلسات :

4 جلسه

طول دوره :

50 دقيقه

سطح:

مقدماتي

پیش نیاز:

آشنایی با اوراق بهادار با درآمد ثابت

دوره های پیشنهادی پس از اتمام این دوره:

تابلوخوانی و روانشناسی معاملات

سرفصل‌ها

سرفصل های دوره با صندوق های سرمایه گذاری و اوراق با درامد ثابت:

ارکان صندوق

آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری

انواع قیمت ها در صندوق

مقایسه صندوق ها

صکوک و انواع آن

سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درامد ثابت

محاسبات و تسویه سود

تامین ضمانت

جلسات

مخاطبین

مخاطبین دوره:

افرادی که به دنبال راه های سرمایه گذاری مطمئن در بازارهای مالی هستند و همچنین زمان کافی برای معامله گری در بازار سرمایه ندارند.

تمام فعالین و معامله گران بازار سرمایه که به دنبال شناخت تخصصی تر صندوق های سرمایه گذاری هستند.

دانشجویان رشته های مرتبط

شاغلین در نهادهای مالی (کارگزاری ها، صندوق ها و ...)

ضمیمه‌ها

مدرسین

تصویر برای دسته بندی  ندا بشیری
ندا بشیری

دکتری مدیریت بازرگانی

معاون توسعه کسب و کار شرکت فرابورس ایران 

ندا بشیری

دکتری مدیریت بازرگانی

معاون توسعه کسب و کار شرکت فرابورس ایران 

زمان

  • شروع:
  • پایان:
Card image

مرکز مالی ایران برای اولین بار دوره هایی همراه با ارزیابی تشکیل داده است. در صورتی که شماره گزینه دوره به همراه ارزیابی را انتخاب نمایید، به جای دریافت مدرک حضور در دوره، در صورت قبولی در ارزشیابی، مدرک قبولی در دوره را دریافت خواهید کرد که در روزمه شما بسیار پرکاربرد است. شایان ذکر است که در صورتی که ارزشیابی شما با موفقیت صورت بپذیرد، با تشکیل رزومه در وبسایت جاب ویژن و تایید قبولی شما در دوره، در موقعیت های شغلی ای که شامل دوره گذرانده باشد، رزومه شما بالاتر از تمام کارجو ها قرار خواهد گرفت و به نوعی رزومه ای خاص محسوب می‌شود.

مشاغل مرتبط با شما