info@ifc.ir   021-62843000

آشنایی با بورس


توضیحات

معرفی دوره :

اگر می خواهیم وارد بازار سرمایه شویم و هیچ گونه اطلاعاتی از آن نداریم، قطعا این موضوع باعث ترس ما از سرمایه گذاری در بورس خواهد شد؛ پس آموزشی نیاز است تا با ادبیات سرمایه‌گذاری در این بازار، ابزار و شیوه های تحلیل نیز آشنا شویم. بازار سرمایه یکی از بهترین بازارها برای سرمایه‌گذاری خواهد بود در صورتی که با الفبای آن آشنا شویم. با گذراندن این دوره آموزشی، با ادبیات بازار سرمایه و همچنین ابزارهای مورد نیاز در این بازار آشنا خواهیم شد که باعث می‌شود بتوانیم در یک بستر علمی و مطمئن معاملات خود را در به صورت مقدماتی آغاز نماییم.

این دوره به ما کمک خواهد کرد تا قسمت مهمی از آنچه برای ورود به این بازار را نیاز داریم با اطمینان خاطر در آسان ترین حالت ممکن فرا گرفته و به کار گیریم.

چه مواردی را در پایان دوره فرا خواهیم گرفت:

این دوره، نه تنها برای آنهایی که قصد ورود به بورس را دارند، بلکه برای تمامی افرادی که میخواهد در زندگی روزمره با مهارت های معامله گری و سواد مالی و مدیریت امور مالی مسلط شوند، مفید خواهد بود.

در حقیقت، این دوره شامل آشنایی با مفاهیم پایه بورس و معامله، سواد مالی ، بازار سرمایه و ارکان آن است. همچنین موارد مهمی که به عنوان یک معامله‌گر در بازار سرمایه لازم است بدانیم، بدون پیچیدگی و با صریح ترین بیان ممکن ارائه خواهد شد.

مدرس: مهدی دلبری

جناب آقای مهدی دلبری کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه اصفهان در رشته‌ی مدیریت بازرگانی اخذ نمود و سپس دکترای حرفه ای (DBA) بازار سرمایه خود را در انجمن مالی اسلامی ایران با موفقیت گذراند. وی از سال 1380 در شرکت‌های مختلف بازار سرمایه در سمت‌های مدیرعامل، مشاور مدیر عامل، عضو هیات مدیره و... مشغول به فعالیت بوده و هم اکنون مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت بیمه سلامت است. ایشان از مدرسین حرفه‌ای و مجرب بازار سرمایه نیز می‌باشند.

تعداد جلسات :

6جلسه

طول دوره :

100دقیقه

سطح:

مقدماتي

پيش نياز :

ندارد

دوره های پیشنهادی پس از اتمام این دوره:

آشنایی با کدال و نحوه استفاده از آن

سرفصل‌ها

سرفصل های دوره آشنایی با بورس:

دانش مالی

بازارهای مالی

صورت های مالی

ارکان بورس

ابزارهای مالی

مزایای بورس

اصطلاحات بورس و قواعد معاملاتی

نکات مهم در خرید و فروش

نهادهای مالی

مقدمه ارزشگذاری

جلسات

مخاطبین

مخاطبین دوره:

این دوره آموزشی برای تمام افرادی که قصد ورودی آگاهانه و موفق به بازارهای مالی دارند مفید و مثمر ثمر خواهد بود.

دانشجویان رشته های مرتبط

ضمیمه‌ها

مدرسین

تصویر برای دسته بندی   مهدی دلبری
مهدی دلبری

دکتری DBA بازارسرمایه اسلامی

مشاور مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران

مشاور سابق سرمایه گذاری شرکت مدیریت سرمایه بیمه سلامت

مهدی دلبری

دکتری DBA بازارسرمایه اسلامی

مشاور مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران

مشاور سابق سرمایه گذاری شرکت مدیریت سرمایه بیمه سلامت

زمان

  • شروع:
  • پایان:
Card image

مرکز مالی ایران برای اولین بار دوره هایی همراه با ارزیابی تشکیل داده است. در صورتی که شماره گزینه دوره به همراه ارزیابی را انتخاب نمایید، به جای دریافت مدرک حضور در دوره، در صورت قبولی در ارزشیابی، مدرک قبولی در دوره را دریافت خواهید کرد که در روزمه شما بسیار پرکاربرد است. شایان ذکر است که در صورتی که ارزشیابی شما با موفقیت صورت بپذیرد، با تشکیل رزومه در وبسایت جاب ویژن و تایید قبولی شما در دوره، در موقعیت های شغلی ای که شامل دوره گذرانده باشد، رزومه شما بالاتر از تمام کارجو ها قرار خواهد گرفت و به نوعی رزومه ای خاص محسوب می‌شود.

مشاغل مرتبط با شما