info@ifc.ir   021-62843000

تحلیل تکنیکال


توضیحات

معرفی دوره :

رمزگشایی از اعداد و نمودار ها، کاربرد بسیار زیادی برای تمام سهامداران دارد. این تکنیک تحلیلی توسط بسیاری از معامله گران به عنوان پایه ای ترین ابزار استفاده و به نوعی پر طرفداراترین تکنیک تحلیلی است. اعداد و الگو ها خود را تکرار می‌کنند و تاریخ تکرار می‌شود. این موضوع را اگر آشنا شویم و فراگیریم، نقاط ورود و خروج مناسبی در موقعیت های مبادلاتی خود خواهیم داشت. باید توجه کرد که ارزش یک دارایی جهت سرمایه‌گذاری را با استفاده از تحلیل تکنیکال نباید پیدا کنیم، بلکه باید بدانیم که کجا باید به خرید یک دارایی بپردازیم. بسیاری از ما به دلیل ورود نادرست ضرر هایی داشته ایم که با آموزش صحیح تحلیل تکنیکال، بدون شک در بازار سرمایه موفقیت های چشمگیری به دست خواهیم آورد.

چه مواردی را در پایان دوره فراخواهیم گرفت:

در پایان دوره ما یکی از مهمترین انواع تحلیل‌های لازم جهت سرمایه‌گذاری و معامله در این بازار را فرا گرفته ایم. با بررسی دقیق و مقایسه‌ای نمودار سهام، شناسایی خطوط حمایت و مقاومت، میزان حجم معاملات، شناسایی الگوهای مختلف و معتبر، اندیکاتورها و سایر شاخص های تحلیل تکنیکال، روند آینده قیمت ‌سهم را به خوبی پیش بینی خواهیم کرد و از این طریق استراتژی معاملاتی خود را منحصر به فرد خواهیم نمود.

مدرس: علی قاسم نژاد

جناب آقای علی قاسم‌نژاد کارشناسی ارشد را در رشته‌ی مدیریت مالی از دانشگاه تهران و سپس دکترای حرفه ای (DBA) مهندسی مالی خود را از انجمن مهندسی مالی ایران دریافت نمود. ایشان عضو هیات مدیره و مدیر سرمایه گذاری سبدگردان نوین نگر آسیا بوده و قبل از آن در سمت مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت آرمان گوهر ایرانیان مشغول به فعالیت بوده اند. علی قاسم نژاد موسس شرکت سبدگردان مانی و در حال حاضر عضو هیئت مدیره این مجموعه هستند. ایشان در سمت کارشناس و مشاور تحلیل تکنیکال در شرکت‌های مختلف از جمله شرکت ملی صادرات گاز ایران مشغول به فعالیت بوده‌اند. علی قاسم نژاد از مدرسین با سابقه و حرفه‌ای تحلیل تکنیکال پیشرفته در موسسات و شرکت‌های مختلف بازار سرمایه هستند.

تعداد جلسات :

30 جلسه

طول دوره :

15 ساعت

سطح:

پيشرفته

پیش نیاز:

آشنایی با بورس، تابلوخوانی و روانشناسی معاملات

دوره های پیشنهادی پس از اتمام این دوره:

تحلیل بنیادی

سرفصل‌ها

سرفصل های دوره تحلیل تکنیکال :

اصول تحلیل تکنیکال

تاریخچه تحلیل تکنیکال

انواع نمودارها

الگوی سرو شانه

الگوهای نموداری

الگوهای سه قلو

خطوط روند

نرم افزار های تحلیل تکنیکال

جلسات

مخاطبین

مخاطبین دوره:

تمام افرادی که قصد ورود جدی به بازار سرمایه و معاملات متداوم دارند

دانشجویان رشته های مرتبط

شاغلین در نهادهای مالی (کارگزاری ها، صندوق ها و ...)

ضمیمه‌ها

مدرسین

تصویر برای دسته بندی علي قاسم نژاد
علي قاسم نژاد

مهندسی مالی DBA

عضو هيات مديره سبد گرداني ماني 

علي قاسم نژاد

مهندسی مالی DBA

عضو هيات مديره سبد گرداني ماني 

زمان

  • شروع:
  • پایان:
Card image

مرکز مالی ایران برای اولین بار دوره هایی همراه با ارزیابی تشکیل داده است. در صورتی که شماره گزینه دوره به همراه ارزیابی را انتخاب نمایید، به جای دریافت مدرک حضور در دوره، در صورت قبولی در ارزشیابی، مدرک قبولی در دوره را دریافت خواهید کرد که در روزمه شما بسیار پرکاربرد است. شایان ذکر است که در صورتی که ارزشیابی شما با موفقیت صورت بپذیرد، با تشکیل رزومه در وبسایت جاب ویژن و تایید قبولی شما در دوره، در موقعیت های شغلی ای که شامل دوره گذرانده باشد، رزومه شما بالاتر از تمام کارجو ها قرار خواهد گرفت و به نوعی رزومه ای خاص محسوب می‌شود.

مشاغل مرتبط با شما