مشاغل در حوزه حسابداری مدیریت چگونه هستند

حسابداری مدیریت یک حرفه‌ی در حال رشد و متنوع است. همانگونه که از نام آن پیداست، در این حرفه از تخصص حسابداری جهت مشاوره دادن به مدیریت برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی استفاده می‌شود.

تمرکز بر پشتیبانی استراتژیک

در حالی که سایر حوزه‌های حسابداری بر حسابرسی مالی، گزارشگری یا سرمایه‌گذاری تمرکز دارند، حسابداری مدیریت نقش مرکزی و استراتژیکی برای کسب و کارهای مختلف دارد. بر اساس اظهارات موسسه IMA، دلیل این نقش وجود مهارت‌های تخصصی در حوزه‌های برنامهریزی مالی، تحلیل، کنترل، پشتیبانی تصمیم و اخلاق حرفه‌ای در حسابداری مدیریت است.

این مهارت‌ها به دارندگان مدرک CMA اجازه می‌دهد تا در موفقیت یک کسب و کار به شکل‌های مختلف سهیم باشند، از جمله:

علاوه بر این، به دلیل فرآیند سخت اخذ مدرک و تعهد شرکت‌کنندگان به یادگیری مداوم، دارندگان CMA سطح بسیار بالای حرفه‌ای بودن و یکپارچگی با کسب و کار را کسب می‌نمایند. اینگونه است که دارندگان CMA را در پست‌های مهم و بالای شرکت‌ها در هر صنعتی در سراسر جهان مشاهده می‌کنید.

امکان حضور در مشاغل جدید نیز وجود دارد

اخذ مدرک CMA برای شما فرصت‌های شغلی بسیاری را فراهم می‌نماید. حسابداران مدیریت مسیر شغلی خود را می‌توانند با حسابداری، تحلیل بودجه، حسابرسی داخلی یا تحلیل مالی در یک سازمان آغاز کنند.

به مرور زمان آن ها می‌توانند به پست‌هایی نظیر مدیر حسابداری، رئیس حسابداری، مدیر بودجه یا مدیر حسابرسی داخلی دست پیدا کنند. برخی دیگر کنترل کننده، خزانه‌‌دار، معاون مالی، مدیر مالی یا رئیس شرکت می شوند.

شما میتوانید از طریق وب‌سایت موسسه IMA تمام فرصت‌های شغلی پیش‌روی دارندگان مدرک CMA را ملاحظه فرمایید. این کار می تواند مسیر حرکت شما را مشخص نماید.

حسابداری مدیریت در مقایسه با حسابداری مالی

گاهی اوقات در رابطه با تفاوت‌های حسابداری مدیریت و حسابداری مالی ابهام وجود دارد. در این قسمت تفاوت‌های این دو حوزه خدمت شما ارائه می‌شود.