پيامبر خدا صلى الله عليه و آله:

تَناصَحوا فِي العِلمِ، و لا يَكتُمْ بَعضُكُم بَعضا؛ فإنَّ خِيانَةً في العِلمِ أشَدُّ مِن خِيانَةٍ فِي المالِ.

در علم با يكديگر يكرنگ باشيد و دانش خويش را از هم پنهان مداريد؛ زيرا خيانت در علم، بدتر از خيانت در مال است.مرکز مالی ایران به عنوان بازوی آموزشی بازار سرمایه همواره در تلاش جهت ارتقا آگاهی، سواد مالی و توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری در کشور است. بدون درک مفاهیم اساسی مالی، افراد توانایی کافی درباره تصمیم گیری امور مالی خود ندارند. در واقع سواد مالی ترکیبی از آگاهی، دانش، مهارت، نگرش و رفتار لازم برای تصمیم گیری صحیح مالی و در نهایت دستیابی به رفاه مالی فردی می باشد. برای رتبه‌بندی سطح سواد مالی کشورها از سه شاخص دانش مالی، رفتار مالی و نگرش مالی استفاده می‌شود که بر این اساس در بین 143 کشور، ایران جایگاه 130 را به‌دست آورده و کشورهای نروژ، دانمارک، انگلستان و آمریکا جزء بالاترین سطح سواد مالی در دنیا هستند. لازمه‌‌ی ارتقا سواد مالی که قطعا یکی از شاخصه های افزایش رفاه در جامعه می باشد، یک سفر مادام العمر برای یادگیری است؛ زیرا آموزش کلید موفقیت شما در این حوزه می‌باشد.

مراکز مالی در دنیا فلسفه وجودی و کارکردهای معینی دارند که عمدتا حول موضوعات توسعه نظام تامین مالی، آموزش های عمومی و تخصصی در حوزه مالی، سرمایه گذاری، واسپاری خدمات مالی و به طور کلی توسعه و بهبود فضای تجارت و کسب‌وکار و همچنین تبدیل شدن به یک عرضه کننده اطلاعات بازارهای مالی و Data Vendor شدن در این حوزه شکل گرفته اند. در واقع چه در کشورهای در حال توسعه و چه در کشورهای توسعه یافته، مراکز مالی حول محور ارائه خدمات مالی و آموزش آن‌ها اما با کارکردها و رسالت های منحصر به فرد ایجاد شده اند که هر کدام با توجه به نیازهای آن کشور، ماموریت هایی را در دستور کار خود دارند.

در طی سال‌های خدمت‌گذاری در این مرکز تلاش کرده‌ایم مفهوم خانواده مرکز مالی ایران را پایه‌گذاری کنیم و آنچه را که بهترین می‌دانستیم به خانواده خود عرضه کنیم تا اعضای این مرکز با حداکثر آگاهی و دانش در سیر تحولات بازار سرمایه همراه شوند.

به لطف خداوند متعال رضایت 92 درصدی خانواده مرکز مالی ایران از کیفیت خدمات ارائه شده توسط مرکز، نشان از موفقیت و ثمربخش بودن تلاش‌های همکارانم در زمینه ارائه خدمات بوده و این رضایت باعث شد که دانش‌پذیران، مهم‌ترین مبلغان مرکز مالی ایران در بازار‌های مالی شوند.

ما در مرکز مالی ایران بر این باوریم که آموزش و یادگیری اصول سرمایه‌گذاری و مدیریت درست منابع مالی موجب ارتقا کیفیت تصمیم‌گیری افراد دربازارهای مالی می‌شود. همراهی عموم مردم در این مسیر، تعهد به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی و کسب اعتماد دانش‌پذیران، دلنشین‌ترین تصویری خواهد بود که بر دل‌هایمان نقش می‌بندد.

سجاد موحد