مدرک CFA

این مدرکِ سطح کارشناسی، مدرکی بین‌المللی در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. دریافت این مدرک برای دارنده‌ی آن به منزله‌ی برخورداری از گستره‌ی وسیعی از مهارت‌های کاری و تعهد به اخلاق حرفه‌ای در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری است. به منظور کسب مدرک خبرگی، باید در سه سطح، آزمون‌های CFA را با موفقیت پشت سر گذاشت و گواهی‌های مربوطه را کسب کرد. این مدرک یکی از مهم‌ترین و معتبرترین مدارک حرفه‌ای حوزه‌ی مالی در دنیا محسوب می‌شود، به طوری که امروزه آن را طلایه‌دار مدارج صنعت مالی می‌شناسند. توانمندی در تحلیل‌گری، داشتن دانش گسترده، توانمندی در برقراری ارتباط، توانمندی در خردورزی، اندیشیدنِ بلادرنگ، علاقه‌ی وافر به بازارهای مالی و تواضع از جمله‌ی توانمندی‌ها و خصایلی است که مؤسسه‌ی CFA آن‌ها را به عنوان پردرخواست‌ترینِ توانمندی‌ها/ خصایل نزد کارفرمایان فعال در بازارهای مالی شناسایی کرده است.

CFA از نگاه آمار

بیش از ۱۳۵ هزار عضو در ۱۵۰ کشور جهان دارد.
۱۳۵ انجمن همکار محلی در ۷۰ کشور دارد.
بیش از ۳۰۰ دانشگاه در سراسر جهان محتوای منبع اصلی برنامه‌ی سی.اف.ای. (یعنی Candidate Body of Knowledge یا CBOK) را در سیلابس درسی خود گنجانده‌اند.
در سال ۲۰۱۵ تعداد 225,014 نفر برای این آزمون ثبت‌نام کردند. این تعداد از ۱۶ هزار نفر در سال ۱۹۹۶ بدین مقدار افزایش یافته است (در سال ۲۰۰۷ این عدد۱۱۰ هزار بوده است).
آزمون، دانش و توانایی مخاطب را در مواجهه با مشکلاتی از جنس روش‌های کمی، اقتصاد، گزارش‌گیری و تحلیل مالی، مالیه شرکتی، سرمایه‌گذاری سهامی (Equity Investment)، درآمد (بازده) ثابت، مشتقات، سرمایه‌گذاری‌های متفرقه، مدیریت پورتفو و طرح‌ریزی ثروت، و نهایتاً استانداردهای حرفه‌ای و اخلاقی در حِرف مالی، مورد سنجش قرار می‌دهد.
مدرک سی.اف.ای. انتخاب بیش از ۳۱ هزار بنگاه به عنوان یک استاندارد حرفه‌ای در سراسر جهان بوده است. بانک‌هایی نظیر یو.بی.اس.، جی.پی. مورگان، سیتی‌گروپ، مورگان استنلی و اچ.اس.بی.سی. از جمله نهادهای مالی هستند که به عنوان شاخص‌ترین کارفرمایان دارندگان مدرک سی.اف.ای. شناخته می‌شوند.
رشد تقاضا برای مدرک سی.اف.ای. در هند و چین در سال گذشته افزایشی ۲۵ تا ۳۰ درصدی داشته است.
Next Section

خدمات پلتفرم وایلی در دوره آمادگی آزمون CFA

پرداخت هزینه یک دوره و استفاده رایگان از مطالب آموزشی تا زمان قبولی در آزمون
امکان تطبیق آزمون با شرایط و برنامه مطالعه شخصی شما
استفاده از داشبورد و استانداردهای عملکرد
طراحی هر درس در ۳۰ تا ۴۵ دقیقه برای درک بهتر و سریع‌تر مطالب
دسترسی به بیش از ۹۰ صفحه فرمول
دسترسی به کتاب‌های راهنما در تمام زمینه‌ها
بهره‌مندی از بیش از ۱۰۰۰ پرسش و تمرین در هر سطح
امکان استفاده از 2 آزمون شبیه‌سازی‌شده‌ی کامل
تدریس ویدئویی استادان برجسته در هر ۳ سطح
آمادگی مربیان آنلاین حرفه‌ای برای پاسخ به سؤالات شما ظرف ۲۴ تا ۴۸
۱۱ ساعت دوره مرور نهایی با ۴۰ ساعت فیلم و سمینار آزمون شبیه‌سازی‌شده
۱۱ ساعت راهنمای مرور
۱۱ ساعت آزمون شبیه‌سازی‌شده‌ی مازاد
14تا 16 هفته کلاس‌های مجازی آنلاین زنده ( +110 ساعت)
Next Section

4000+

پرسش و تمرین

110 ساعت

ویدئوی آموزشی

  • ارائه‌ی درس‌ها توسط برترین اساتید
  • یادگیری آسان با طراحی بسته‌های درسی مناسب
  • با حضور پشتیبان آموزشی
  • کلیه دوره‌های آمادگی آزمون تا زمان قبولی فرد در آزمون در دسترس وی خواهد بود

درباره وایلی

جان وایلی، شرکتی چند ملیتی است که به عنوان یکی از پیشروان صنعت در حوزه‌ی تأمین محتوا و خدمات دانش‌محور محسوب می‌شود. غالب خدمات دانش‌محور وایلی در قالب برنامه‌های آنلاین تهیه و عرضه می‌شوند، برنامه‌هایی که گستره‌ی آن‌ها از حوزه‌ی آموزش آکادمیک و یادگیری حرفه‌ای به قلمروی پژوهش آکادمیک و تحقیقات فناورانه می‌رسد. وایلی، در هیأت یک نهاد فعال در امر آموزش آکادمیک، تاکنون آثار ۴۵۰ دریافت‌کننده‌ی جایزه‌ی نوبل را منتشر کرده است. به جز این، وایلی در نشر محتوای مدیریتی، بازرگانی، مالی و حسابداری و تولید ابزارهای آمادگی آزمون‌های حرفه‌ای صاحب جایگاه است. وایلی تاکنون در آماده‌سازی بیش از نیم میلیون نفر برای آزمون‌های بین‌المللی حرفه‌ای مختلف نقش داشته است.

پروژه یادگیری اثربخش

وایلی در سال ۲۰۱۴ پروژه‌ یادگیری اثربخش یا Wiley Efficient Learning را آغاز کرد. بر پایه‌ این پروژه، وایلی با نهادهای متولی یک مدرک حرفه‌ای بین‌المللی وارد قرارداد می‌شود تا برنامه‌ای آنلاین به منظور آماده‌سازی متقاضیان این نوع مدارک برای آزمون، تهیه نماید. این برنامه‌ها، به موجب همکاری نزدیک سازمان‌های برگزارکننده‌ی آزمون با وایلی، مطالب مورد تصدیق سازمان‌های مذکور را با بهره‌گیری از ابزارهای آموزشی روز دنیا در اختیار متقاضیان آن‌ها قرار می‌دهد. داوطلبان از این طریق نه تنها با اطمینان به مطالعه‌ی مؤثر سرفصل‌های مورد نیاز آزمون می‌پردازند، بلکه باعث صرفه‌جویی در زمان و حتی هزینه این افراد می‌شود. قیمت‌های این دوره ها در مقایسه با سایر شرکت‌های فعال در این حوزه رقابتی است.

قرارداد همکاری

مرکز مالی ایران در راستای توسعه آموزش های تخصصی در حوزه بازارهای مالی ایران، هم زمان با سایر کشورها با شرکت معتبر و بین المللی وایلی (WILEY) قرارداد همکاری امضا کرده است. طبق این قرارداد، مرکز مالی ایران نمایندگی انحصاری برگزاری دوره‌های آمادگی آزمون‌های حرفه‌ای تحلیل‌گر مالی خبره CFA، حسابداری مدیریت CMA و حسابرسی داخلی CIA را از شرکت وایلی اخذ کرده است.

ثبت نام

سطوح دوره بیشترین فروش پلاتینیوم طلایی نقره‌ای خودآموز
سطح یک
سطح دو
سطح سه