گزارش درآمد دارندگان مدرک CMA

درآمد دارندگان مدرک CMA در مقایسه با همتایان خود بسیار بیشتر می‌باشد. این اطلاعات بر اساس آخرین پژوهش جهانی موسسه IMA در رابطه با میزان درآمد دارندگان CMA می‌باشد.

موسسه IMA به صورت سالانه پژوهش‌هایی در رابطه با میزان درآمد دارندگان مدرک CMA انجام می‌دهد. در این گزارش بیش از 85.000 عضو این موسسه در سراسر جهان مشارکت می‌نمایند. داده‌ها و نتایج بر‌اساس میزان درآمد یا ثروت و پاداش دریافتی خبرگان حسابداری مدیریت می‌باشد.

این گزارش بر‌اساس تفاوت در سطح مدرک، جنسیت، سن، منطقه جغرافیایی و غیره تفکیک می‌شود. نتایج آخرین پژوهش سالانه (برای سال 2016 میلادی) اکنون در دسترس می‌باشد. می‌توانید خودتان ببینید که چه میزان درآمد شما در مقایسه با درآمد یک دارنده مدرک CMA افزایش می‌یابد.

 

 

حقوق دارندگان CMA هنوز بسیار بهتر از همتایان آنهاست

در سراسر جهان دارندگان CMA به طور متوسط 61% بیشتر از بقیه همکاران خود درآمد دارند. در آسیا که میزان درآمدها به طور کلی پایین‌تر است دارندگان این مدرک 66% بیشتر از همکارانشان درآمد دارند.

 

مدرک CMA باعث ایجاد تمایز می شود

دکتر کیپ کروموید (دارنده مدارک CMA و CPA) مدیر پژوهش موسسه IMA و مسئول این پژوهش می‌گوید:" دارندگان مدرک CMA در سراسر جهان معتقدند که این مدرک توانایی‌های آنها را در حوزه‌های مختلف کسب و کار افزایش داده است. در پژوهش‌های انجام گرفته این نکته به دست آمده است که دارندگان این مدرک میزان درآمد و پاداش بالاتری نسبت به همکاران خود دارند. این تفاوت در کنار فرصت‌های شغلی موجود برای دارندگان این مدرک، شاهدی ست برای ارزش این مدرک. در حال حاضر حدود 45.000 دارنده مدرک CMA در سراسر جهان مشغول به کار هستند.