شما در روز آزمون CMAبا چه چیزی مواجه خواهید شد

اکنون شما هزینه آزمون و عضویت در موسسه IMAرا پرداخت کرده‌اید و چند مقاله‌ای هم در رابطه با آزمون مطالعه کرده‌اید (که این آزمون دو بخش دارد و هر کدام 4 ساعت می باشد و ...). اما آیا شما می‌دانید روز آزمون با چه چیزی مواجه خواهید شد؟ در این بخش شما با این نکته آشنا خواهید‌ شد.

مراکز آزمون پرومتریک

موسسه IMA بخش برگزاری و اداره محل آزمون را با همکاری شرکت پرومتریک (Prometric) انجام می‌دهد. این شرکت در سراسر دنیا مراکز آزمون استاندارد دارد و بسیاری از آزمون‌های مهم از قبیل تافل و GRE توسط این شرکت برگزار می‌شود. چیزی که این شرکت را متمایز ساخته است، همانگونه که خواهید دید، سطح امنیت مکان‌های برگزاری آزمون و فرآیند شناسایی مورد نیاز برای داوطلبان است.  

مرکز آزمون شما کجاست؟

شما باید کاملا مطلع باشید که مرکز آزمون شما کجا قرار دارد چگونه قابل دسترسی می‌باشد. (در شرایط ترافیک روان یا سنگین)

30 دقیقه قبل از زمان شروع ازمون در محل آزمون حضور داشته باشید

مرکز آزمون شما احتمالا یک دفتر کوچک در محلی غیر تجاری یا مراکز خرید واقع شده باشد. شما بایستی 30 دقیقه زودتر از برنامه زمانی مشخص شده در محل آزمون مد‌ نظر حضور داشته باشید.

آخرین بررسی با TCA(مدیریت مرکز آزمون)

به محض رسیدن به محل آزمون مدارک خود را با مدیریت مرکز آزمون (TCA) چک کنید. آنها مدارک شناسایی شما را بررسی می‌نمایند و تصویر الصاق شده بر روی مدارک را با شما انطباق می‌دهند. موسسه IMA از شما می‌خواهد یکی از دو مورد زیر را همراه داشته باشید:

 جایگزینی برای موارد فوق الذکر وجود ندارد و حتما شما بایستی یکی از مدارک شناسایی معتبر را همراه داشته باشید.

وسایل همراه خود را در محل مخصوص قرار دهید

به شما یک کمد ارائه می‌شود که می‌توانید وسایلی که به همراه خود آورده اید را در آن قرار دهید. این وسایل عبارتند از:

در صورتی که نگران سرد شدن هوای محل آزمون هستید، شما مجازید یک سوییشرت یا شنل به همراه داشته باشید. البته این مجوز با صلاحدید مدیریت مرکز آزمون صادر خواهد شد.

تایید مدارک

در این مرحله مدیریت مرکز آزمون فرآیند کامل تایید مدارک را انجام می‌دهد تا اطمینان یابد شما همان شخصی هستید که برای آزمون ثبت نام نموده‌اید. مراحل این فرآیند عبارتند از:

 

بازدید فیزیکی

در مرحله بعدی از شما خواسته می‌شود تمام جیب‌هایتان را خالی کنید تا مشخص شود چیزی را به داخل محل برگزاری آزمون نمی‌برید. پس از آن اسکنر دستی را در مقابل بدن شما قرار می‌دهند تا اطمینان یابند شما شیئ الکترونیکی یا فلزی به همراه ندارید. این اسکن هیچ تاثیری بر روی سلامتی شما ندارد و کاملا ایمن می باشد.

پس از گذراندن تمام این مراحل مدیریت مرکز آزمون به شما قوانین و مقررات موسسه IMA در رابطه با آزمون CMA را ارائه خواهد کرد. لطفا این قوانین را با دقت و به طور کامل مطالعه فرمایید و در صورت وجود ابهام یا سوال در مورد این قوانین حتما با مدیریت مرکز آزمون در میان بگذارید. همچنین به شما یک جفت مداد مشکی شماره 2 و کاغذ سفید داده می شود که بتوانید در طول آزمون از آن استفاده نمایید.

یک ماشین حساب عادی (غیر قابل برنامه ریزی) همراه داشته باشید

یکی از مواردی که موسسه IMAبه شما اجازه می‌دهد در جلسه آزمون همراه خود داشته باشید، یک ماشین حساب غیر قابل برنامه ریزی می‌باشد. اگر برای شما مهم باشد که از چه ماشین حسابی استفاده می کنید، دارندگان CMA به شما توصیه می‌کنند که از ماشین حساب مالی "BA II"استفاده کنید. در هر صورت چه بخواهید از ماشین حساب‌های عادی استفاده کنید یا ماشین حساب خاص معرفی شده، مهم این است که حتما یک ماشین حساب همراه خود بیاورید.

آزمون کامپیوتری

این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود و سیستم عامل کامپیوتر‌های موجود در مرکز آزمون ها ویندوز می باشد. پس اگر شما از کاربران سیستم عامل مک هستید حتما پیش از آزمون کار با سیستم عامل ویندوز را بیاموزید.

15 دقیقه آموزش

با استفاده از اطلاعات کاربری که موسسه IMA در اختیار شما قرار خواهد داد می‌توانید وارد سیستم شوید و برای آزمون آماده شوید. پیش از آنکه زمان آزمون شما آغاز شود، 15 دقیقه جهت آموزش نحوه استفاده از کامپیوتر و شرکت در آزمون به شما اختصاص می یابد. دوره آمادگی آزمون وایلی طوری طراحی شده است که بخش های تست‌های تمرینی آن آزمون اصلی را برای شما تداعی نماید تا در جلسه آزمون با مشکل مواجه نشوید. اما این بدین معنا نیست که از این فرصت 15 دقیقه ای استفاده نکنید. حتما قبل از شروع آزمون کاملا مطمئن شوید که نحوه کار با برنامه آزمون و کامپیوتر را می دانید. در صورت وجود هر گونه ابهام یا سوال فقط کافی است دست خود را بالا ببرید و مدیریت مرکز آزمون به شما کمک خواهد نمود.

100 سوال چند گزینه ای

پس از اتمام 15 دقیقه آموزشی، شما 3 ساعت زمان برای پاسخ دادن به 100 سوال چند گزینه‌ای دارید. هر سوال، 4 پاسخ دارد و تقریبا 1 دقیقه و 48 ثانیه زمان برای خواندن صورت هر سوال، تجزیه و تحلیل و پاسخ دادن به سوال دارید. پس سوالاتی که می توانید با سرعت روی دو گزینه متمرکز شوید را مطالعه کنید و به سرعت پاسخ دهید. سعی کنید نهایت تلاش خود را انجام دهید، چرا که این بخش را به پایان برسانید در سه ساعت دوم بایستی 2 مقاله را پاسخ دهید.

 2 مقاله

بعد از بخش سوالات چند گزینه ای، شما باید سوالات بخش مقالات را پاسخ دهید. شما یک ساعت یا بیشتر برای پاسخ دادن به سوالات دو مقاله زمان دارید که هر مقاله از 8 بخش تشکیل شده است. پس شما بایستی در طول یک ساعت به 16 بخش پاسخ بدهید.

نتایج آزمون CMA

به محض اتمام آزمون، شما با استفاده از شناسه بیومتریک خودتان از مرکز آزمون خارج می‌شوید. مدیریت مرکز آزمون به شما اطلاعات جامع و کاملی راجع به نحوه اطلاع یافتن از نتایج آزمون ارائه می‌نماید. نتایج آزمون CMA بین 6 تا 10 هفته بعد از تاریخ آزمون به دست شما می‌رسد.