info@ifc.ir   021-66724545
  پارسی   English   العربیه

مقایسه بازار آتی کالا در ایران و جهان

شنبه 23 اردیبهشت 1396 - 02:45 ب.ظ

توسعه اقتصادی، افزایش ظرفیت بازارهای مالی و گسترش روزافزون مهندسی مالی و تبدیل دارایی‌ها به اوراق بهادار منجر به پیدایش ابزارهای مالی جدید شده است. لزوم آشنایی با سازوکارهای ابزار مشتقه و آشنایی با قواعد حاکم بر بازار موجب شد تا مرکز مالی ایران موضوع پنجمین نشست تخصصی خود در حوزه مشتقه و اولین نشست ارائه پایان‌نامه حوزه بازارهای مالی را به ارائه نتایج مطالعه مقایسه‌ای بازار آتی کالا در ایران و جهان اختصاص دهد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مالی ایران، علی خبیری، دکترای مدیریت مالی دانشگاه تهران و مدرس علوم مالی در این نشست درباره سه  محور «مالی سازی کالا»، «کارایی اطلاعاتی بازار آتی» و «روابط و سرریزهای بین بازاری» سخنرانی می‌کند. مدیران و کارشناسان نهادهای ناظر بر بازار اوراق بهادار، مدیران و کارشناسان صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های کارگزاری و دانشجویان و پژوهشگران در رشته‌های مدیریت مالی، مهندسی مالی و اقتصاد مالی مخاطبان اصلی این نشست به شمار می‌روند.

پنجمین نشست تخصصی مشتقه سه شنبه 26 اردیبهشت‌ماه از 15:00 الی 16:30 در طبقه 19 ساختمان بورس اوراق بهادار به نشانی خیابان حافظ شماره 192، برگزار می‌شود. شرکت در این نشست رایگان است اما علاقه‌مندان بایستی برای حضور در آن از طریق نشانی: http://www.ifc.ir/derivetives5 ثبت‌نام کنند. کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره 66724343 میسر است.

 


ارسال نظر