فراخوان حضور در نخستین دوره جامع تربیت کارشناس خبره ارزشگذاری:

اولین بوت کمپ ارزشگذاری بازار سرمایه برگزار می‌شود

ارزش‌گذاری دارایی‌ها از جمله اوراق بهادار یکی از ارکان اصلی مؤثر بر تصمیم‌گیری‌های مالی و ‌سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی در کسب‌وکارهای شخصی کوچک تا کسب‌وکارهای بزرگ و بین‌المللی به شمار می‌آید. ارزش‌گذاری اصولی و صحیح دارایی‌ها باعث تخصیص بهینه منابع سرمایه‌ای شده و این امر نقش عمده‌ای در رشد و توسعه اقتصادی ایفا می‌کند.


چهارشنبه 1 تیر 1401 - 10:36

پیام نوروزی مدیرعامل مرکز مالی ایران

فرا رسیدن سال نو، بهار طبیعت و عید باستانی نوروز را که جلوه‌ای متعالی از بالندگی، پویایی، تحول، شادابی و نشاط است را به ملت عزیز و شریف ایران، به ویژه اعضای خانواده بزرگ مرکز مالی ایران، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض میکنم.


یکشنبه 14 فروردین 1401 - 08:38
مدیرعامل شرکت فرابورس ایران منصوب شد:

دکتر میثم فدایی واحد، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران شد

دکتر میثم فدایی واحد دانش آموخته مقطع دکتری مدیریت مالی دانشگاه علامه طباطبایی و از اساتید مرکز مالی ایران بوده و پیش از این سرپرستی فرابورس ایران و قبل از آن مسئولیت مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار را بر عهده داشت.


یکشنبه 26 دی 1400 - 13:33
طی یادداشتی بررسی شد؛

مذاکرات، برجام و سناریوهای پیش روی بازار سرمایه

رخداد‌های سیاسی همواره از جهات مختلف بر بازار‌های مالی در جهان و ایران تاثیرگذار بوده است. از جمله مهم‌ترین رخداد‌های سیاسی می‌توان به تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های صادرات نفت ایران و تحریم بانک مرکزی ایران اشاره کرد که منجر به ناتوانی بانک مرکزی ایران در وصول درآمد حاصل از فروش نفت به کشور‌های جهان شده است؛ لذا با توجه به تاثیر تحریم‌ها بر شاخص‌های کلان اقتصادی و در نهایت اثرگذاری آن بر بازار سرمایه می‌توان دو سناریو ادامه یافتن شرایط تحریمی و لغو تحریم‌ها را بررسی نمود.


دوشنبه 24 آبان 1400 - 15:50
طی جلسه شورای عالی بورس اعلام شد:

معرفی اعضای جدید هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار

دکتر مجید عشقی، از سوی اعضای شورای عالی بورس به عنوان رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد. همچنین در جلسه شورای عالی بورس،دکتر محسن خدابخش، دکتر مهرداد مسعودی‌فر، دکتر علیرضا ناصرپور‌ و دکتر حسن فرج‌زاده به عنوان اعضای جدید هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی شدند.


پنجشنبه 22 مهر 1400 - 13:37
انجمن مالی اسلامی ایران با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی(دفتر قم) برگزار می‌کند:

برگزاری دروس خارج فقه در حوزه مالی اسلامی

انجمن مالی اسلامی ایران با همکاری موسسه فقه اقتصادی طیبات و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی(دفتر قم)، دوره‌های درس خارج فقه را با موضوعات مختلف مالی اسلامی برگزار می‌کند.


دوشنبه 19 مهر 1400 - 13:11
طی یادداشتی مطرح شد؛

انتشار اوراق تا چه زمان راه حل تامین کسری بودجه دولت است؟

رشد و توسعه‌ی بازار صکوك در چند سال اخیر، به دلیل نقش آن در گسترش سرمایه‌گذاری طرح‌هاي سودآور تحقق یافته است. همچنین قابلیت دیگر صکوک، آن است که به عنوان ابزاري براي کنترل نقدینگی و اعمال سیاست‌های انبساطی و انقباضی پولی مورد استفاده قرار گیرد. در صورت به کارگیري صکوك بدین منظور، می‌توان به کاهش تأمین مالی کسري بودجه‌ی دولت از طریق انتشار پول امیدوار بود و از افزایش پایه پولی و تورم جلوگیري نمود.


یکشنبه 18 مهر 1400 - 16:48
سکاندار جدید بانک مرکزی:

دکتر علی صالح آبادی به عنوان سکاندار جدید بانک مرکزی انتخاب شد.

دکتر علی صالح آبادی، رئیس انجمن مالی اسلامی ایران، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام و دانش آموخته مقطع دکتری مدیریت مالی دانشگاه تهران بوده و پیش از این مدیرعاملی بانک توسعه صادرات ایران را به مدت ۷ سال و ریاست سازمان بورس واوراق بهادار را به مدت یک دهه بر عهده داشته است.


چهارشنبه 14 مهر 1400 - 12:22
در راستای توسعه علمی در حوزه مالی امضا شد:

تفاهم نامه همکاری بین مرکز مالی ایران و انجمن مالی ایران

در راستای توسعه و تحکیم همکاری های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و ایجاد ارتباط در جهت رفع نيازهای پژوهشی و آموزشی تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز مالی ایران و انجمن مالی ایران امضا شد.


یکشنبه 28 شهریور 1400 - 16:56
مدیرعامل مرکز مالی ایران طی یادداشتی بررسی کرد:

راز افسار گسیختگی نقدینگی

نقدینگی و تورم از مهم ترین شاخص‌های کلان هستند که این روزها بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند و اقتصاددانان نیز رشد این دو شاخص را از معضلات اصلی اقتصادی می‌دانند.


چهارشنبه 24 شهریور 1400 - 16:20