مرکز مالی ایران به عنوان شرکت دانش بنیان، خلاق و فناور ثبت شد

مرکز مالی ایران با اتکا به اعتماد، حمایت و همراهی همیشگی مخاطبان خود در کنار همت و تلاش پرسنل جوان و خوش فکر مرکز، موفق شد تا از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در کارگروه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌ها به عنوان شرکت دانش بنیان، خلاق و فناور معرفی و ثبت شود.


یکشنبه 27 شهریور 1401 - 17:02

ترکیب جدید هیئت مدیره مرکز مالی ایران معرفی شد

روز شنبه 5 شهریورماه در نخستین جلسه هیئت مدیره مرکز مالی ایران، رییس هیأت مدیره، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل انتخاب شدند.


یکشنبه 6 شهریور 1401 - 09:27
در نشست افتتاحیه بوت کمپ ارزشگذاری مطرح شد:

ایجاد جامعه کارشناسان خبره ارزشگذاری در بازار سرمایه

ایجاد جامعه کارشناسان خبره ارزشگذاری در بازار سرمایه نشست تخصصی «اهمیت ارزشگذاری در بازار سرمایه و بررسی چالش های پیش رو» 22 مرداد ماه در محل شرکت فرابورس ایران برگزار شد. این نشست میزبان مراسم افتتاحیه «بوت کمپ تربیت کارشناس خبره ارزشگذاری» بود که دوره ای مشترک از مرکز مالی ایران و شرکت بهاسنج است. در این مراسم میثم فدایی واحد مدیرعامل فرابورس ایران، سجاد موحد مدیرعامل مرکز مالی ایران، احمد پویانفر دبیر علمی بوت کمپ ارزشگذاری، علی رحمانی عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا و اسماعیل غلامی کارشناس رسمی دادگستری به همراه اساتید و دانشپذیران دوره آموزشی جامع تربیت کارشناس خبره ارزشگذاری حضور داشتند.


دوشنبه 24 مرداد 1401 - 10:04

پیام مدیرعامل مرکز مالی ایران به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار

17 مرداد روز کسانی است که در راه روشنگری گام برداشتند و برای آگاهی بخشی به جامعه قلم به دست گرفته و از جان مایه گذاشتند. فرهیختگانی که چشم بینا و گوش شنوای جامعه بوده و با روشنگری و حقیقت جویی به زبان گویای مردم تبدیل شده‌اند. مبارزانی که در جبهه آگهی می‌جنگند و با تحمل سختی‌ها و مشقت‌های فراوان، قلم به دست گرفته و با حفظ حرمت و قداست آن، حقایق را برای مردم بازگو می‌کنند.


سه شنبه 18 مرداد 1401 - 16:10
جشنوار آموزشی عید تا عید مرکز مالی ایران

جشنوار آموزشی عید تا عید مرکز مالی ایران

ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان و عید سعید غدیر خم، مرکز مالی ایران به بهانه این ایام فرخنده پیشنهادهای ویژه ای را برای همراهان گرامی در نظر گرفته است. تخفیفات در نظر گرفته شده برای دوره های آموزشی منتخب و تمامی فیلم های آموزشی است. مهلت استفاده از این تخفیفات تنها تا عید غدیر خم خواهم بود.


چهارشنبه 22 تیر 1401 - 11:08

دومین فراخوان دریافت طرح‌های نوآورانه سند باکس بازار سرمایه در سال ۱۴۰۱

در بازارهایی که با نوآوری‌های مداوم همراه هستند بسیاری از ایده‌ها به دلایل مختلفی اعم از عدم وجود قوانین مشخص و مدون، عدم‌حمایت رگولاتورها، طولانی بودن پروسه دریافت مجوز، بالا بودن خطرات و ریسک‌های موجود جهت پیاده‌سازی ایده در بازاری با حجم وسیع از مصرف‌کنندگان، عدم اطلاع کافی از شرایط دقیق پیاده‌سازی ایده و سایر مواردی از این قبیل به اجرا در نمی‌آیند. وجود چنین موانعی موجب عدم توسعه نوآوری و به‌مرورزمان منجر به عقب‌افتادگی بازارها خواهد شد. به دنبال حل چنین مشکلاتی استفاده از سندباکس نظارتی پیشنهاد شده است.


دوشنبه 13 تیر 1401 - 11:40

مرکز مالی ایران ۱۴ ساله شد

مرکز مالی ایران افتخار آن را دارد که ۱۴ سال در کنار شما عزیزان به فعالیت بپردازد و در مسیر افزایش سواد و دانش مالی در سطح کشور و همچنین تخصص گرایی و شایسته سالاری در حوزه منابع انسانی در بازار سرمایه قدم بردارد. بی تردید جایگاه کنونی مرکز مالی ایران بدون یاری و همراهی شما عزیزان قابل دستیابی نبود. در همین راستا و به پاس ۱۴ سال همراهی‌تان، مرکز مالی ایران هدایای ویژه‌ای را برای شما همراهان گرامی در نظر گرفته است.


دوشنبه 6 تیر 1401 - 14:51
مرکز مالی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

فراخوان ارسال ایده‌های نوآورانه حوزه مالی جهت شرکت در محیط آزمون بازار سرمایه

متقاضیانی که دارای ایده های نوآورانه در حوزه مالی هستند می توانند جهت شرکت در محیط آزمون بازار سرمایه اقدام کنند.


شنبه 4 تیر 1401 - 14:57
مدیرعامل مرکز مالی ایران مطرح کرد:

تخصص‌گرایی در انتخاب اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل، خواسته جامعه سهامداری و فعالان بازار سرمایه

با توجه به در پیش رو بودن فصل مجامع و در دستور کار بودن انتخاب اعضای هیئت مدیره برای شرکت‌ها و نهادهای مختلف، امید می‌رود با شایسته گزینی و بررسی دقیق متقاضیان ورود به جایگاه های هیئت مدیره و مدیریت عامل توسط نهادهای بالادستی و به ویژه سازمان بورس و اوراق بهادار، گامی مهم در راستای حفظ منافع عموم سهامداران که حدود ۶۰ میلیون نفر را شامل می شود برداشته شود و منجر به ارتقای کمی و کیفی سودسازی ناشران در بازار سرمایه و در نتیجه جلب اعتماد عموم مردم برای استفاده از این ظرفیت مهم کشور و رشد تامین مالی از طریق این بازار جهت توسعه و پیشرفت کشور شود.


شنبه 4 تیر 1401 - 14:42
مدیرعامل مرکز مالی مطرح کرد:

سندباکس بازار سرمایه، محیطی مناسب جهت اجرای طرح‌های دانش بنیان در حوزه مالی

سندباکس یا محیط آزمون بازار سرمایه سازوکاری جهت حمایت و به اجرا درآوردن ایده‌ها، ابزارها و نهادهای جدید در یک محیط کاملاً نظارت‌شده است تا در یک مقیاس کوچک اجرا شده و ریسک‌های اجرای گسترده آن در کشور برای تنظیم‌گران مشخص شود.


شنبه 4 تیر 1401 - 14:08