فرآیند ثبت نام و شرکت در آزمون CMA: راهنمای گام به گام

اخذ مدرک CMA نیازمند صرف زمان و تلاش بسیاری است، اما فرصت‌های شغلی بسیار خوبی که به دنبال آن ایجاد می‌شود ارزش صرف این زمان و تلاش را دارد. اگر شما آماده شرکت در این آزمون هستید این راهنمایی می‌تواند مسیر شما را مشخص نماید:

اولا شما باید شرایط شرکت در آزمون را داشته باشید:

نکته: موسسه IMA توافق نامه‌هایی با موسسه ICA هندوستان و انجمن ACCA منعقد نمونه است که ممکن است شروط فوق الذکر را تحت تاثیر خود قرار‌ دهد. در صورتی که شما نه مدرک کارشناسی داشته باشید و نه 2 سال سابقه کاری باز هم راه حلی برای شرکت در آزمون پیش روی شما خواهد بود. موسسه IMA به اینگونه داوطلبان یک فرصت 7 ساله داده است. ایشان می توانند ابتدا در آزمون شرکت کرده و پس از موفقیت در آزمون، در این مدت 7 ساله دوره کارشناسی خود را به پایان برسانند و دو سال سابقه کاری مرتبط به دست آوردند. به مجرد اینکه این شروط را احراز نمودند به صورت خودکار دارنده فعال مدرک CMA خواهند شد.

شرکت در آزمون CMA

آزمون CMA به دو بخش تقسیم شده است، که هر دو این بخش ها، به صورت کامپیوتری و در مراکز آزمون متعددی که در سراسر دنیا وجود دارد برگزار می‌شوند. با وجود 3 بازه آزمون (هر بازه دو ماهه می باشد) در طول سال، شما می توانید برای شرکت در هر بخش آزمون متناسب با زمان خودتان برنامه ریزی نمایید. بازه‌های زمانی برگزاری آزمون تنها در این 3 مورد که هر‌کدام 2 ماهه می‌باشد، ارائه می‌شوند:

  • ابتدای ژانویه تا انتهای فوریه
  • ابتدای می تا انتهای ژوئن
  • ابتدای سپتامبر تا انتهای اکتبر