info@ifc.ir   021-66724545
  پارسی   English   العربیه

دوره جامع مدیریت ریسک با رویکرد ERP در صنعت نفت، گاز و انرژی

سه شنبه 11 شهریور 1399 - 02:23 ب.ظ

به گزارش روابط عمومی مرکز مالی ایران ، نوسانات قیمت نفت خام در سال‌های اخیر که در پی خود نوسانات قیمت فرآورده‌های نفتی را نیز در بازارهای جهانی به همراه داشت موجب شده است تا صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی با چالش‌های اساسی و مهمِ بوجود آمده در نتیجۀ با تغییرات قیمت این کالای استراتژیک مواجه گردد. با توجه به شرایط پیش‌رو؛ مرکز مالی ایران بر آن شد تا به برگزاری دوره‌ای با عنوان « مدیریت ریسک با رویکرد ERP در صنعت نفت، گاز و انرژی » و با هدف کمک به سازمان‌ها و افراد فعال در این حوزه همت گمارد.

در این دوره شرکت کنندگان ضمن آشنایی با مبانی مدیریت و تحلیل انواع ریسک های مالی  و بانکی مطابق با سر فصل دوره FRM و ERP و دستورالعمل های کمیته بین المللی بازل، نحوه مدیریت ریسک در بازار سرمایه ایران با استفاده از ابزارهای موجود را می آموزند. همچنین در دوره مذکور، اندازه گیری ریسک انواع سبد های دارایی شامل سهام، اوراق درآمد ثابت و مشتقات با سنجه های مختلف ریسک، نحوه تحلیل و تفسیر آن در اتخاد استراتژی های معاملاتی مناسب برای کاهش ریسک و پوشش ریسک در صنعت نفت،گاز و انرژی نیز آموزش داده می شود.

علاقه‌مندان جهت ثبت نام می‌توانند به سایت مرکز مالی ایران به نشانی www.ifc.ir مراجعه و یا با شماره 66724343-021 تماس حاصل نمایند.


ارسال نظر