info@ifc.ir   021-62843000

تابلوخوانی و روانشناسی معاملات


توضیحات

معرفی دوره :

قیمت و اعداد معاملاتی نشان دهنده بسیاری از اطلاعات است. بسیاری از مواردی که ما به دنبال آن هستیم در این اعداد نمایان هستند و به اصطلاح در تابلو قابل بررسی هستند. تابلو که بسیاری از اطلاعات شامل قیمت، بازه آن، میزان مبادلات و ریز جزئیات مربوط به میزان مبادلات را در خود جای داده است.

مهمترین ابزار معامله گران و تحلیل گران این بازار، تابلوی بورس اوراق بهادار است که در سایت tsetmc.com قابل مشاهده می باشد و ما به عنوان معامله گری که در بازار سرمایه مشغول به فعالیت هستیم باید با سامانه tsetmc آشنا باشیم. این سامانه بصورت لحظه ای قیمت و بسیاری از جزییات معاملات را نمایش می دهد

مهم ترین عامل، رمزگشایی از این اعداد و ارقام است که در این دوره با آن آشنا خواهیم شد. به صورت کلی با رمز گشایی این معاملات و بررسی روانشناسی بازار، می توانیم بدانیم که آیا انتخاب درستی داشته ایم یا خیر.

چه مواردی را در پایان دوره فراخواهیم گرفت:

در پایان این دوره ما به صورت حرفه ای با مهارت تابلوخوانی و روانشناسی معاملات در بازار آشنا خواهیم شد و می‌توانیم آن را در معاملات خود استفاده نماییم. این کار در انتخاب های سرمایه گذاری ما بسیار موثر بوده و تشخیص قدرت خریداران و فروشندگان، تحلیل روند قیمتی و حجمی سهام، شناسایی نقدینگی های ورودی و خروجی جهت دار و همچنین بررسی و تحلیل اثر اخبار و... بر روند قیمت سهام از دستاوردهای این دوره آموزشی است.

مدرس: حامد مددی

حامد مددی، دارای کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی گرایش استراتژی و مارکتینگ از دانشگاه علامه طباطبایی ، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت دانش و سرمایه‌ی کارا (فیندو) و از اساتید مطرح بازار سرمایه است. ایشان سرپرست دیجیتال مارکتینگ کارگزاری آگاه بوده و همچنین مدرس رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار می‌باشند. حامد مددی از اساتید مطرح و صاحب نظر در حوزه‌ی تابلو خوانی و روانشناسی بازار با سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های مختلف و مراکز علمی و آموزشی سطح کشور در این دوره‌ی آموزشی در مرکز مالی ایران تدریس خواهند کرد.

تعداد جلسات :

20 جلسه

طول دوره :

152 دقيقه

سطح:

متوسط

پیش نیاز:

آشنایی با بورس

دوره های پیشنهادی پس از اتمام این دوره:

تحلیل تکنیکال

سرفصل‌ها

سرفصل های دوره آشنایی با بورس:

اختلاف سرانه خرید و فروش

اردر ترس

ارزش معاملات و امنیت آن

آشنایی با تابلوی معاملات

تعریف تابلوخوانی

تفاوت نقدینگی و نقدینگی هوشمند

رفتارشناسی حقوقی وسهامداران عمده

رفتارشناسی شرکت ها در قبال گزارشات

روانشناسی بازار چیست؟

رویکردهای روانشناسی بازار

شناخت نقدینگی هوشمند

عوامل تاثیرگذار بر سهام

عوامل تاثیرگذار بر صنایع

عوامل سیاسی و اقتصادی تاثیرگذار

کاربردهای تابلوخوانی

کد به کد و شناسایی آن

کد به کد حقوقی به حقوقی

کد به کد حقوقی به حقیقی

کد به کد حقیقی به حقوقی

معاملات بلوکی و اهمیت آن

جلسات

مخاطبین

مخاطبین دوره:

تمام افرادی که در بازار سرمایه درحال معامله گری به صورت منظم هستند

دانشجویان رشته های مرتبط

شاغلین در نهادهای مالی (کارگزاری ها، صندوق ها و ...)

معامله گرانی که دنبال ایجاد الگوریتم ها و فیلترها هستند.

ضمیمه‌ها

مدرسین

تصویر برای دسته بندی حامد مددی
حامد مددی

کارشناسی ارشد، مدیریت اجرایی، گرایش استراتژی و مارکتینگ

بنیان‌گذار شرکت ecofinance

حامد مددی

کارشناسی ارشد، مدیریت اجرایی، گرایش استراتژی و مارکتینگ

بنیان‌گذار شرکت ecofinance

زمان

  • شروع:
  • پایان:
Card image

مرکز مالی ایران برای اولین بار دوره هایی همراه با ارزیابی تشکیل داده است. در صورتی که شماره گزینه دوره به همراه ارزیابی را انتخاب نمایید، به جای دریافت مدرک حضور در دوره، در صورت قبولی در ارزشیابی، مدرک قبولی در دوره را دریافت خواهید کرد که در روزمه شما بسیار پرکاربرد است. شایان ذکر است که در صورتی که ارزشیابی شما با موفقیت صورت بپذیرد، با تشکیل رزومه در وبسایت جاب ویژن و تایید قبولی شما در دوره، در موقعیت های شغلی ای که شامل دوره گذرانده باشد، رزومه شما بالاتر از تمام کارجو ها قرار خواهد گرفت و به نوعی رزومه ای خاص محسوب می‌شود.

مشاغل مرتبط با شما