RSS

Blog

چهار موقعیت معاملاتی ساده در قراردادهای اختیارمعامله
بررسی یک اختیارخرید سهام
سبک اعمال قرارداد اختیارمعامله
انواع قراردادهای اختیارمعامله به لحاظ "نوع دارایی پایه"
ارزش ذاتی و زمانی قرارداد اختیارمعامله
عایدی قرارداد اختیارخرید
عایدی قرارداد اختیارفروش
ارزش قراردادهای اختیارمعامله با قیمت اعمال متفاوت
سود و زیان خرید سهم
معاملات الگوریتمی در صنعت مالی
به عبارت دیگر معامله کردن در بازار با استفاده از کامپیوتر به‌صورت تمام‌ اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک که در آن کامپیوتر با استفاده از الگوریتمی که به آن داده ‌شده، در بازار(ها) جستجو می‌کند و فرصت‌های معاملاتی را شکار می‌کند، معاملات الگوریتمی می‌گویند. بسیاری از الگوریتم‌های موفق، مبتنی بر هوش مصنوعی عمل می‌کنند که دقت و سرعت بالایی دارند.
یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و علم مالی
بعد از آشنایی با مطالب مرتبط با یادگیری ماشین، بسیاری از علاقه مندان این حوزه با اصطلاحی به نام یادگیری عمیق نیز آشنا می‌شوند. در صورت کنجکاوی، به پرس و جو و کاوش در اینترنت می‌پردازند و احتمالاً تا حدی با این تعریف آشنا شده و حس کنجکاوی آن‌ها برطرف می‌شود. عده‌ای اما کمی موشکافانه‌تر به بررسی تفاوت‌های یادگیری عمیق و یادگیری ماشین می‌پردازند. هوش مصنوعی یادگیری ماشین و یادگیری عمیق در صنعت مالی طی سال‌های گذشته محبوبیت زیادی به دست آورده؛ شاهد این موضوع می‌تواند رونق معاملات الگوریتمی باشد.
پرایش اکشن (price action) چیست؟
امروزه با پیشرفت بازارهای مالی همچون بورس و ارز دیجیتال افراد زیادی علاقمند به سرمایه گذاری در این حوزه ها شده‌اند. برخی از افراد اطلاعات و دانش کافی در این زمینه را نداشته و صرفا به دلیل سود بالا در این بازارها سرمایه گذاری کردند. برای این دست از افراد که آشنایی کامل با این بازارهای ندارند اما یک استراتژی معاملاتی کاربردی وجود دارد. پرایس اکشن یکی از استراتژی‌های بازار معاملاتی بوده که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا قبل از خرید و فروش و انجام هر گونه معامله‌ای، بازار را مورد بررسی قرار دهند.