info@ifc.ir   021-62843000

تحلیل بنیادی


توضیحات

معرفی دوره :

ارزش دارایی که ما خریداری می کنیم با آنچه در قیمت بازار معامله می شود متفاوت است. به همین جهت از یکی اصلی ترین شیوه های تحلیل در بازار های مالی که همان تحلیل بنیادی است را باید استفاده کنیم تا بدانیم ارزش واقعی آن دارایی به چه میزان است.

بسیار پیش آمده که دارایی توسط معامله گرانی خریداری شده است که بعد ها متوجه شدند که ارزش آن بسیار پایین تر از قیمت بازار است. این خطر در کمین بسیاری از ما قرار دارد. نکته بسیار مهم استفاده از این مهارت در کنار دیگر مهارت های تحلیلی است تا بتوانیم یک معامله درست و کم نقص داشته باشیم. اگر تحلیل بنیادی درستی از یک دارایی داشته باشیم، شاید به ندرت در کمین ضرر ها در افق بلند مدت گرفتار شویم و می توانیم سرمایه گذاری درست و سود آوری را داشته باشیم.

چه مواردی را در پایان دوره فراخواهیم گرفت:

در پایان این دوره می توانیم دید کاملی نسبت به ارزش واقعی یک شرکت کسب کنیم. این دید ما را به یک معامله گر کاملا حرفه ای تبدیل خواهد کرد. با توانایی تحلیل کامل صورت های مالی، ارزش گذاری سهام شرکتهای بورسی و حتی پیش بینی سود سهام شرکت ها به مهارت انتخاب درست دارایی ها دست پیدا خواهیم کرد.

مدرس: سید فرهنگ حسینی

جناب آقای سید فرهنگ حسینی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی با کسب رتبه نخست و همچنین دارای دکترای تخصصی PhD در رشته مدیریت مالی گرایش بیمه از دانشگاه تهران می باشند. سید فرهنگ حسینی معاونت سرمایه گذاری و امور اقتصادی هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری بوده و هم اکنون در سمت مدیرعامل و عضو هیات مدیره‌ گروه صنعتی و معدنی امیر مشغول به فعالیت است. وی دارای سابقه‌ی تدریس دروس مختلف در حوزه مالی و بازار سرمایه در دانشگاه های برتر کشور از جمله دانشگاه خاتم و مراکز آموزشی سطح کشور می‌باشند.

تعداد جلسات :

12 جلسه

طول دوره :

9ساعت و 30 دقيقه

سطح:

پيشرفته

پیش نیاز:

آشنایی با بورس، آشنایی با کدال و نحوه استفاده از آن

دوره های پیشنهادی پس از اتمام این دوره:

 ارزشگذاری سهام، تجزیه و تحلیل صورت های مالی، ابزارهای مشتقه در بورس اوراق بهادار تهران

سرفصل‌ها

سرفصل های دوره تحلیل بنیادی :

مقدمه تحلیل بنیادی

آشنایی با صورت های مالی

تحلیل اقتصاد کلان

ارزش زمانی پول

خالص ارزش

اختیار واقعی

ارزشگذاری گذاری نسبی

پیش بینی سود

روش ارزشگذاری جریان نقدی تنزیل شده (ddm)

جلسات

مخاطبین

دوره تحلیل بنیادی برای چه افرادی مفید است ؟

تمام افرادی که قصد ورودی تخصصی و جدی به بازار سرمایه را دارند

دانشجویان و دانش آموزان علاقه مند به بازار سرمابه و کسب سود از این بازار

پرسنل نهادهای پولی و مالی و شاغلین در زمینه های مختلف که قصد ورودی آگاهانه و تخصصی به بازارسرمایه و کسب سود از آن را دارند.

ضمیمه‌ها

مدرسین

تصویر برای دسته بندی سید فرهنگ حسيني
سید فرهنگ حسيني

 دکتری مدیریت مالی _گرایش بیمه از دانشگاه تهران 

عضوهیات مدیره و مدیرعامل ، گروه صنعتی و معدنی امیر 

سید فرهنگ حسيني

 دکتری مدیریت مالی _گرایش بیمه از دانشگاه تهران 

عضوهیات مدیره و مدیرعامل ، گروه صنعتی و معدنی امیر 

زمان

  • شروع:
  • پایان:
Card image

مرکز مالی ایران برای اولین بار دوره هایی همراه با ارزیابی تشکیل داده است. در صورتی که شماره گزینه دوره به همراه ارزیابی را انتخاب نمایید، به جای دریافت مدرک حضور در دوره، در صورت قبولی در ارزشیابی، مدرک قبولی در دوره را دریافت خواهید کرد که در روزمه شما بسیار پرکاربرد است. شایان ذکر است که در صورتی که ارزشیابی شما با موفقیت صورت بپذیرد، با تشکیل رزومه در وبسایت جاب ویژن و تایید قبولی شما در دوره، در موقعیت های شغلی ای که شامل دوره گذرانده باشد، رزومه شما بالاتر از تمام کارجو ها قرار خواهد گرفت و به نوعی رزومه ای خاص محسوب می‌شود.

مشاغل مرتبط با شما